HABERLER
Ekim'de 78 İşçi Hayatını Kaybetti

1.11.2012İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, Ekim ayı İş Cinayetleri raporunu açıkladı.  Ekim ayında en az 78 işçi hayatını kaybetti. Ölümler en çok inşaat, maden, mevsimlik tarım, enerji ve belediye sektöründe yaşandı. İnşaat sektörü mevsim dinlemiyor Hayatını kaybeden 78 işçiden 27'si inşaatlarda.  Ölümler en çok inşaat, maden, mevsimlik tarım, enerji ve belediye sektöründe yaşandı.

 İnşaat sektörü mevsim dinlemiyor, ölümler devam ediyor. Ekim ayında bu sektörde 27 işçi hayatını kaybetti. Madenlerde,10 işçi düşerek, göçük altında kalarak, yanarak, boğularak yaşamını yitirdi. Yine 6 mevsimlik tarım işçisi, 5 enerji işçisi ve yine 5 belediye işçisi can verdi. Çalışma yaşamının güvencesizleştirilmesi ölümlerin her sektöre hızla yayılmasına neden oluyor ve bu süreç derinleşerek devam ediyor.

Ankara, İstanbul, Sivas Bursa...

 Coğrafyanın dört bir yanı yangın yeri… Ekim ayında tespit edilen 78 iş cinayetinde 9 ölüm Ankara’da; 8 ölüm İstanbul’da; 6 ölüm Sivas’ta; 5 ölüm Bursa’da; 4’er ölüm Muğla ve Zonguldak’ta; 3’er ölüm Eskişehir, Gaziantep, Konya, Sakarya, Samsun ve Trabzon’da; 2’şer ölüm Kocaeli, Mersin, Rize, Siirt ve Tekirdağ’da; 1’er ölüm ise Adana, Adıyaman, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Denizli, Erzurum, Gümüşhane, Hatay, Isparta, İzmir, Karaman, Kırıkkale ve Ordu’da yaşandı.

     
Site içi arama:

Türkiye'den HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr