HABERLER
Sosyal Güvenlik Direnişi

20.04.2006Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı'nı protesto etmek için DİSK, KESK, TTB, TMMOB'nin katılımıyla 18 Nisan’da Ankara’da Kızılay'dan Meclis'e insan zinciri oluşturuldu.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Tabipler Birliği (TTB) ve Türk Mimar Mühendisler Odaları Birliği'nin (TMMOB) katılımıyla öğle saatlerinde Kızılay'da buluşan eylemciler, tek sıra halinde zincir oluşturarak TBMM'ye yürüyüşe geçtiler. Meclis önünde yürüyüşleri tamamlayan eylemciler burada oturma eylemi gerçekleştirdiler.

DİSK Genel Başkanı Çelebi, KESK Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul, TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı ve TTB Merkez Konseyi İkinci Başkanı Metin Bakkalcı, tasarının görüşmelerini izlemek üzere TBMM'ye gitti.

Meclis önünde saat 18:00’e kadar süren oturma eylemi boyunca hükümeti ve yasa tasarılarını protesto eden sloganlar atıldı, türküler söylendi.

Genel başkanlar Meclis oturumundan çıkıp oturma eylemine geldiler ve konuşma yaptılar. “AKP’nin, halkın değil IMF’nin iradesini tanıdığını ve çıkarılmak istenilen yasalara karşı eylemlerin devam edeceği” açıklamalarının ardından eylem sona erdi.


 

     
Site içi arama:

Türkiye'den HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr