HABERLER
Kayseri ve Sivas'tan Trafik Kazası Faciaları: 30 Ölü

23.01.2014Kayseri ve Sivas’ta mevsim şartlarına göre kullanılmayan araç lastiği nedeniyle yaşanan trafik kazalarında toplamda 30 kişi hayatını kaybetti. Kazaların ilki Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesindeki meydana gelen trafik kazasında 21 kişinin ölmesi ve 29 kişinin yaralanması Türkiye’yi yasa boğdu. Kaza 23 Ocak tarihinde saat 02.30 sıralarında meydana geldi. İstanbul'dan yola çıkan Yeşil Muşovası Seyahat şirketine ait yolcu otobüsünün şoförü Ertuğrul Karasu, Olukkaya Mevkiine geldiğinde, kar yağışı ve sis olan yolda direksiyon hakimiyetini kaybedip, yolun karşı şeridine geçti. Devrilen otobüs sürüklenerek karşı şeride geçip takla attı. 29 yaralıdan 15’inin taburcu olduğu ve bir yaralının durumunun kritik olduğu belirtilen kazada, ölenlerin cenazeleri yapılan otopsilerin ardından ailelere teslim edildi.

 Daha ilk kazanın şoku atlatılmadan acı haber Sivas’tan geldi. Van’dan Ankara’ya giden yolcu otobüsünün Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde buzlanmanın da etkisiyle yoldan çıkarak şarampole devrilmesi sonucu ikisi çocuk, dokuz kişi yaşamını yitirdi. İkisi ağır 38 kişi de yaralandı. 27 Ocak’ta meydana gelen kazada yapılan ilk incelemelere göre Pınarbaşı’nda devrilerek sürüklenen otobüste olduğu gibi ön lastiklerinin dört mevsim, arka lastiklerinin ise kışlık olduğunun tespit edildi. Elim kazada hayatını kaybedenlerin isimleri şöyle; Semanur Yaş (6), Dilan Yaş (8), Şevki Atmaca (57), Muzaffer Baran (51), Mert Çalar (14), Huriye Çelik (27), Elif Bıçkıcı (24), Alican Sürücü (43) ve yaşı belirlenemeyen Mehmet Sıddık Özcip.
     
Site içi arama:

Türkiye'den HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr