HABERLER
Şemdinli’de Çatışma 5 Şehit, 7 Yaralı!

23.08.2012Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Bağlar köyünde askeri konvoyun geçişi sırasında yola döşenen 4 mayının patlatılması sonucu 5 asker şehit oldu 7 asker yaralandı, 16 terörist de etkisiz hale getirildi.  Patlama, öğle saatlerinde Şemdinli ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Bağlar ile Zorgeçit köyleri arasında meydana geldi. PKK'lı teröristler tarafından yola döşenen patlayıcı, askeri konvoyun geçişi sırasında patladı. İlk patlamadan sonra art arda 3 patlama daha meydana geldi. Patlamaların ardından güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çatışma çıktı.

Valilik tarafında yapılan açıklamaya göre çatışma sonucunda 5 asker şehit oldu, 7 asker de yaralandı. Teröristlere karşı başlatılan operasyonlarda 16 terörist ise öldürüldü.

PKK’lı teröristlerin uzun namlulu silahlarla konvoya düzenlediği saldırıda Astsubay Hüseyin Çetin (Bolu) ile uzman erbaşlar Soner Özdemir (Çorum), Mehmet Suay (İskenderun), İsmail Zengin (Balıkesir) ve İbrahim Yıldız (Yozgat) şehit oldu.

     
Site içi arama:

Türkiye'den HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr