HABERLER
Reyhanlı'da Katliam

11.05.2013Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013 günü meydana gelen iki patlama sonucu ilk belirlemelere göre 43 kişi hayatını kaybetti, çoğu ağır yaralı yüzlerce yaralı var. Can kaybının artmasından endişe duyuluyor.

Cumartesi 13:55 civarında PTT ve Belediye binalarının yakınına park edilmiş iki bomba yüklü araç ile yapılan saldırıda Atatürk Caddesi yerle bir oldu. Cumhuriyet tarihinin en kanlı saldırısı olarak kayda geçen saldırıda birçok bina ve kamu merkezi hasar gördü. Yerde metrelerce çukurlar açıldı. İzindeki sağlık ve güvenlik personeli göreve çağrıldı. Hükümet yetkililerinin demeçlerine göre saldırıların Suriye Gizli Örgütü El Muhaberat ile bağlantısı olduğu iddia edildi. İlçede mültecilere ve Suriye plakalı araçlara saldırılar oldu. Bunun üzerine ilçe yakınındaki mülteci kampları emniyet çemberi altına alındı.

Son olarak Reyhanlı olayı hakkında Mahkemece yayın yasağı geldi. Buna gerekçe olarak soruşturmanın derinlemesine sürdürülmesi gösterildi.

 
     
Site içi arama:

Türkiye'den HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr