HABERLER
10. Çalışma Meclisi Toplandı

27.09.2013Ankara’da 26-27 Eylül 2013 tarihleri arasında 10. Çalışma Meclisi toplandı. 10.Çalışma Meclisine DİSK, Hak-İş ve Türk-İş konfederasyonları, işveren örgütleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı ve yetkilileri ile ilgili kişiler katıldı.

Çalışma hayatının sorunlarının ele alındığı 10.Çalışma Meclisinin açılışında konuşma yapan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, işçilerin hakları için mücadeleye devam edeceklerini belirtti. Ayrıca yetkililerin yaptığı çalışma esnekliği hakkındaki çağrıya artık işçide esneyecek hal kalmadı, biz de artık kayış kopar siz esneyin, diye ekledi. Sendikalar ayrıca Kırmızı Çizgi olarak adlandırılan konulardan taviz vermeyeceklerini açıkladılar.

10.Çalışma Meclisinde sendikamızın Eğitim ve Toplu Sözleşme Dairesi Müdürü Üzeyir Ataman kıdem tazminatı konulu bir sunum yaptı.

Kıdem tazminatı, Alt işveren ve Güvencesiz Çalışma konularını ele alan 10.Çalışma Meclisi iki gün sürdü. DİSK temsilcileri, esnek ve güvencesiz çalışma ortamı doğurmaya yönelen her türlü öneriye karşı mücadele edeceklerini bildirdiler.

10.Çalışma Meclisinin sonuç bildirgesi okunurken mutabakat olmamasına rağmen sanki her konuda anlaşılmış gibi sunulması nedeniyle DİSK delegeleri salonu terk etti.

     
Site içi arama:

Türkiye'den HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr