HABERLER
DİSK Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi

3.08.2015Konfederasyonumuz DİSK’in Başkanlar Kurulu 30 Temmuz 2015 tarihinde Ankara’da Genel-iş Sendikası Genel Merkezi’nde toplandı. DİSK Başkanlar Kurulu, aşağıda yer alan sorunları ve konuları görüşerek aldığı kararları kamuoyu ile paylaştı.
Başkanlar Kurulu’nda alınan kararlar ve değerlendirilen konularla ilgili bazı başlıklar şu şekilde:
*Suruç’ta 31 insanımızın öldürüldüğü katliamın ardından hükümetin attığı her adım ülkeyi uçurumun eşiğine getirmektedir. Suriye başta olmak üzere Ortadoğu’ya yönelik savaşı kışkırtan politikaları sorgulanan hükümet, bu politikaları daha da derinleştirmeyi, savaşı ülke içine de taşımayı tercih etmektedir.
*Türkiye Devimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Başkanlar Kurulu, iktidarı ve karşısındaki güçleri şiddete derhal son vermeye çağırır. 
*1 Eylül Dünya Barış Günü’ne kadar yaygın ve kitlesel bir seferberlik başlatılmalısının gerekliliğine işaret eder.
* Gayrimeşru “İç Güvenlik Yasası”nın da sınırlarını aşan polis devleti uygulamaları ülkemizde demokrasinin son kırıntılarını da ortadan kaldırırken, emeğe yönelik baskılar olarak da karşımıza çıkmaktadır. DİSK Başkanlar Kurulumuz, İç Güvenlik Yasası’na muhalefet eden tüm partileri, derhal bu yasayı kaldırmaya çağırır.
*DİSK Başkanlar Kurulu, hükümetin kadın emekçileri daha ucuz ve güvencesiz çalıştırma politikalarını hedefine alan yasaları ardı ardına çıkarttığı bu dönemde, kadın işçilerin örgütlenmesi ve mücadeleye katılması konusunda etkin politikalar izlemeyi karar altına alır.

 

     
Site içi arama:

Türkiye'den HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr