BASIN
PharmaVision İşçileri

17.09.2003

16 Eylül 2003 tarihinde sendikal örgütlülüğümüz bulunan Davutpaşa Cad. No: 145 Topkapı / İSTANBUL adresinde kurulu PharmaVision (Hoechts İlaç Fabrikası) firmasında, içlerinde temsilcinin de olduğu sendika üyesi 5 arkadaşımız, işverence hiçbir gerekçe gösterilmeden işten atılmışlardır.

Yapılan bu uygulama yeni İş Kanunu ile getirilen “İş Güvencesi” sisteminin ihlali olduğu kadar, demokratik, anayasal bir hak olan sendika hakkının da gasp edilmesidir. Bu nedenle Lastik-İş Sendikası başkanı ve yöneticileri bugün 07:00 itibariyle fabrikaya gelmiş ve işçilerle beraber durumu ortaya koyan bir basın açıklaması gerçekleştirilmiştir. Ayrıca sendika yöneticileri ve başkanımız fabrikaya girişlerinde özel güvenlik birimlerinin fiili müdahalesine maruz kalmışlar, adının Suat olduğunu öğrendiğimiz bir görevli de silahının ağzına mermi vererek ateşlemeye kalkmıştır. Ancak silah tutukluk yaptığı için başarılı olamamıştır. Sendikal hareketle yapılan bu mücadeleyi şiddetle kınıyoruz.

PharmaVision işçileri yaşanan bu olay karşısında sendikayla büyük bir dayanışma göstermiş, atılan işçilerin geri alınması istemiyle kararlı bir şekilde sendikanın yanında yer almışlardır.

Hiçbir baskı ve güç anayasal-demokratik hak olan sendika hakkımızı kullanmamızı engelleyemeyecektir.

Yaşasın örgütlü mücadelemiz…

     
Site içi arama:

ONURSAL GENEL BAŞKANIMIZ RIZA KUAS

ONURSAL GENEL BAŞKANIMIZ ABDULLAH KARACAN 
 Adres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr